Messi, Messi, Messi… – vélemény

Amit Lionel Messi művel, arra nincsenek jelzők...

Argentína két meccs után 6 ponttal és 5–0-s gólkülönbséggel csoportja élén áll és már továbbjutott a legjobb harminckettő közé. Ez nem is annyira meglepő, hiszen a címvédőről van szó, játékereje alapján bőven benne volt a pakliban, hogy így rajtolnak a dél-amerikaiak. De az, amit Lionel Messi művel, arra nincsenek jelzők. Már arra is kevesen fogadtak volna, hogy a 39 éves zseni öt gólig jut a teljes vb-n, erre elment két meccs, és már ennyinél jár, az argentin alakulat eddigi összes gólját ő szerezte, és annyira éhesnek tűnik a sikerre, mintha a tizenöt évvel ezelőtti önmagát látnánk. Bármi történik innentől, nehéz lesz nem úgy beszélni erről a viadalról, mint Messi utolsó nagy, csillogó fellépésről. A „gauchók” tízese az osztrákok elleni összecsapás elején még egy büntetőt is kihagyott, de hiába tűnt a szokottnál is jobban összetörtnek, nem nyomta rá a bélyegét a teljesítményére a hiba, az osztrák kapus úgy veregette a vállát a lefújás után, mint aki nagyon büszke arra, hogy Messi a neki rúgott gólokkal írt történelmet. űú A vb-k históriájában immár Lionel Messi a legeredményesebb játékos, hatodik vb-jének második mérkőzése után 18 gólos összességében, és nehéz elképzelni, hogy itt a vége a góltermésnek akkor, ha tudjuk, az utolsó fordulóban Jordánia lesz az ellenfele Argentínának. Nincs más dolgunk, mint hátra dőlve figyelni a show-t, és hallgatni, ahogy az argentin közönség a stadionokban skandálja: Messi, Messi, Messi…