Verstappené a pole Abu-Dzabiban!

Norris pedig Piastri előtt!

Max Verstappen megint odatette, amit oda kell: a Red Bull négyszeres világbajnoka megszerezte a pole-t az idényzáró Abu-dzabi Nagydíj időmérőjén, miközben mögötte a két McLaren,  Lando Norris és  Oscar Piastri próbálták tartani a tempót – több-kevesebb sikerrel.

A kvali úgy indult, mintha a három vb-esélyes külön bajnokságot futna: Piastri kezdte rakétamódban, Norris kereste a fél másodpercét, Verstappen pedig szokás szerint úgy tett, mintha ez az egész neki csak egy délutáni edzőkör lenne.

A Q3-ban aztán jött a holland varázslat: friss lágyakon olyan időt repesztett, hogy a McLaren versenyzők inkább a menetszélben kapaszkodtak. Norris 201, Piastri 230 ezredet kapott – ez F1-ben már „köszi, majd holnap próbálkozunk” kategória.

Az első ötös így: Verstappen, Norris, Piastri, Russell, Leclerc. 

Holnap 14:00-kor jön a nagy finálé, reméljük hasonló izgalmak várnak ránk, mint 2021-ben!

(Koszti Olivér)

fotó: Instagram.com/maxverstappen1