Verstappen, kihasználta a McLaren-ek stratégiai bakiját! 

Izgalmas lesz a döntő Abu-Dzabiban!

A Forma-1-es Katari Nagydíj igazi szívritmus-zavar generátor lett: Max Verstappen gondoskodott róla, hogy még az utolsó futam előtt se lehessen hátradőlni. A McLaren két versneyzője  Oscar Piastri és Lando Norris stratégiája finoman szólva is félrement, amikor egyedüliként nem álltak ki a biztonsági autó alatt. Norris ráadásul többször megcsúszott, mintha a McLaren a sivatag homokját is begyűjtötte volna – szerencséjére Antonelli az utolsó körben udvarias módon elengedte, így  gyakorlatilag átadta neki a negyedik helyet.

Piastri így hiába loholt Verstappen után, a holland simán behúzta a győzelmet, és 12 pontra faragta hátrányát Norris mögött.  Carlos Sainz-t is fontos megemlíteni, aki eközben elképesztőt ment a Williams-szel, dobogót hozott, amit még ő maga is alig akart elhinni.

Egy futam a vége előtt: Norris 12 ponttal vezet Verstappen előtt, 16-tal Piastri előtt – bármi megtörténhet Abu-Dzabiban. Egy biztos: ha Norris a dobogón lesz, akkor ő lesz a 2025-ös Forma-1 Világbajnoka!

(Koszti Olivér)

fotó:Instagram.com/maxverstappen1