A Forma-1-es Katari Nagydíj igazi szívritmus-zavar generátor lett: Max Verstappen gondoskodott róla, hogy még az utolsó futam előtt se lehessen hátradőlni. A McLaren két versneyzője Oscar Piastri és Lando Norris stratégiája finoman szólva is félrement, amikor egyedüliként nem álltak ki a biztonsági autó alatt. Norris ráadásul többször megcsúszott, mintha a McLaren a sivatag homokját is begyűjtötte volna – szerencséjére Antonelli az utolsó körben udvarias módon elengedte, így gyakorlatilag átadta neki a negyedik helyet.
Piastri így hiába loholt Verstappen után, a holland simán behúzta a győzelmet, és 12 pontra faragta hátrányát Norris mögött. Carlos Sainz-t is fontos megemlíteni, aki eközben elképesztőt ment a Williams-szel, dobogót hozott, amit még ő maga is alig akart elhinni.
Egy futam a vége előtt: Norris 12 ponttal vezet Verstappen előtt, 16-tal Piastri előtt – bármi megtörténhet Abu-Dzabiban. Egy biztos: ha Norris a dobogón lesz, akkor ő lesz a 2025-ös Forma-1 Világbajnoka!
(Koszti Olivér)
fotó:Instagram.com/maxverstappen1



