Szoboszlai vs. Rossi: hidegháború a Puskás Aréna gyepén?

A videón látszik: Szoboszlai inkább Cancelo ölelésében keresett vigaszt, mint Rossi szavaiban

Ha valaki azt hitte, hogy a Portugália elleni 3-2 után már nem lehet több dráma, az tévedett. A meccs végén ugyanis jött a „mellékszál”: Szoboszlai Dominik és Marco Rossi kézfogásnak álcázott hidegzuhanya. A csapatkapitány odanyújtotta a kezét? Inkább odalökte. Rossi meg úgy tett, mintha minden rendben volna, de belül valószínűleg a szicíliai vérnyomásmérő piros zónájába ugrott a mutató.

A Magyar Nemzet által publikált videón látszik: Szoboszlai inkább Cancelo ölelésében keresett vigaszt, mint Rossi szavaiban. Amikor meg végre odabotorkált a kapitány, a kézfogás olyan volt, mint egy fagyasztott pizzára szórt parmezán: hideg, száraz, és senkinek nem hiányzott.

A sajtótájékoztatón Rossi aztán hallani sem akart Szoboszlairól. Helyette inkább a „gonosz bloggerek” ellen szónokolt, mintha ők passzolták volna a labdát Cancelo lábára.

Szóval mi van a háttérben? Klasszikus focisztori: sértett egók, elharapott mondatok és egy kézfogás, ami inkább tűnt hadüzenetnek, mint békülésnek. És persze egy videó, amit azóta is mindenki visszateker, hogy lássa: itt bizony valami elkezdődött.

fotó: mti