Abu-Dzabiban újra bebizonyosodott, hogy a Forma–1 néha olyan, mint egy rosszul összerakott Monopoly-parti – hiába viszed el fél várost, a másiknak van több pontja. Max Verstappen ugyanis simán megnyerte a futamot, csak épp a világbajnoki címet csomagolta haza Lando Norris, aki harmadikként bevonaglott a célba, és két apró ponttal lenyomta a hollandot.
A McLaren brit sztárja 423 ponttal zárt, Verstappen 421-gyel vakarta a fejét, Oscar Piastri pedig 410-el mutatta, hogy ő is ott volt. A konstruktőri trófea már októberben Norrisék garázsában landolt, szóval ez már csak hab volt a narancssárga tortán.
A futam nagy megfejtései: Piastri külső íves előzése, Norris dupla gyilkos manővere és Cunoda kanyarlevélre küldése – utóbbi miatt négy keréknyi aszfaltot sem látott a brit, de kit érdekel, ha világbajnok lett? A hajrában mindenki annyira biztonságit autózott, hogy még a GPS is elaludt, de a sorrend maradt, és Norrisé lett a sportág legdrágább papírnehezéke.
A friss világbajnok a dobogón úgy állt, mint aki még mindig nem hiszi el: „Nagyon régóta álmodtam erről… elképesztő a csapat… megünneplem anyuval–apával…” – mondta, és a McLaren-szurkolók ekkor egyszerre lélegeztek fel: tényleg megtörtént. Norris világbajnok. Verstappen pedig csak… futamgyőztes. Pont ma.
fotó: facebook.com/landonorris1



