Lando Norris magabiztos győzelmet aratott a São Pauló-i Nagydíjon, és ezzel tovább növelte előnyét a világbajnoki összetettben. A McLaren brit versenyzője az élről rajtolva hiba nélkül uralta a futamot, miközben a többiek inkább túlélőversenyt vívtak a változó körülmények között.
Max Verstappen a bokszutcából rajtolt, de szokásához híven nem ismert lehetetlent: a Red Bull versenyzője a harmadik helyig kapaszkodott fel, miközben Andrea Kimi Antonelli megszerezte pályafutása második dobogóját.
Oscar Piastri ötödikként zárt, így Norris 24 pontosra növelte vele szembeni előnyét, míg Verstappen már 49 pontra van tőle. A Ferrari kettős kiesése után a Mercedes és a Red Bull is előrelépett a konstruktőri tabellán – São Paulóban tehát nemcsak a pálya, hanem a bajnokság is forrósodott!
(Koszti Olivér)
fotó: Instagram.com/f1



