Lando Norris a mexikói nagydíjon nem hagyott kérdést: rajt–cél győzelmet aratott, és ezzel átvette a világbajnoki vezetést egyetlen ponttal csapattársa, Oscar Piastri előtt. A brit végig uralta a futamot, miközben a többiek inkább egymással hadakoztak, mint vele.
A második helyen Charles Leclerc ért célba, aki hősiesen védte pozícióját a futam végén vérszemet kapó Max Verstappen-nel szemben. A holland a hajrában mindent beleadott, de Carlos Sainz meghibásodott autója, miatt jött a Virtuális biztonsági autó, így a célegyenesben már csak dühösen nézhette Leclerc hátsó szárnyát – pontosan 0,2 másodperc távolságból.
A futam hőse egyébként nem is a dobogósok közül került ki – a Haas versenyzője, Oliver Bearman negyedik lett, és valószínűleg még most is mosolyog. És komoly éjszaka vár rá ma este Mexikóban, egy ilyen eredmény után.
Négy futammal a vége előtt Norris 357 ponttal vezeti a bajnokságot, Piastri 356-tal liheg mögötte, Verstappen pedig 321-gyel vadászik rájuk.
(Koszti Olivér)
fotó: Instagram.com/f1



