Littler és Van Veen döntőzik!

Fantasztikus elődöntők a darts szentélyében.

Péntek este Londonban lezárultak a PDC-dartsvilágbajnokság elődöntői, és egy dolog biztos: szombaton nem lesz idő pislogni.

Az első meccsen Luke Littler 6-1-re legyőzte Ryan Searle-t, pedig nem indult zökkenőmentesen az este. Searle elvitte az első szettet, Littler pedig először került vb-meccsen hátrányba azóta, hogy két éve elveszítette a döntőt Luke Humphries ellen. A világelső erre a lehető legrosszabb módon reagált ellenfele szempontjából: zsinórban tíz leget nyert, három szettet 3–0-ra húzott be, és 105-ös átlaggal, 10 darab 180-nal demonstrálta, miért hívják dartsfenegyereknek. Searle hiába dobott egy 170-es kiszállót, a duplák elpárologtak, Littler pedig simán lezárta azt a meccset, ami az előzetesek alapján sokkal izgalmasabb is lehetett volna. Csak jött Littler!

A második elődöntő már sokkal forróbbra sikerült: Gian van Veen 6-3-ra verte Gary Andersont. A skót legenda többször is a semmiből kapaszkodott vissza, de hol a duplák, hol a tripla 20-ak mondtak csődöt. Van Veen ezzel szemben végig magabiztos volt, hozta a kezdéseit, és könyörtelenül kiszállózott. A meccs tetőpontja az volt, amikor mindkét játékos 170-es kiszállót dobott, illetve 120 körüli szett átlagot. 

A holland a harmadik vb-jén – egy első és egy második körös búcsú után – már döntőt játszik.

Szombaton tehát Littler–Van Veen finálé jön, a tét nem kisebb, mint a világbajnoki cím és az 1 millió font. 

(Koszti Olivér)

fotó: Instagram.com/lukethenukelittler