Kiesett Luke Humphries!

Gary Anderson “Édesapa” és Luke Littler az aktuális világbajnok is a legjobb 4 között!

A londoni PDC-dartsvilágbajnokság negyeddöntője igazi földrengést hozott: Gian van Veen (képünkön) 5-1-re, meglepően simán ütötte ki a korábbi világbajnok Luke Humphries-t. A holland fiatal úgy dobált, mintha a duplák mágnesből lennének, míg az angolnál a legrosszabb pillanatokban jöttek a szektorhibák. Már az első szettben elvette Humphries kezdését, a későbbiekben pedig könyörtelenül élt minden ajándékkal.

Gary Anderson mókásan hazaküldte a közönségkedvenc Justin Hood-ot. Míg Ryan Searle és Luke Littler is könnyedén megoldották a saját akadályukat! Mindez azt jelenti, hogy Gary Anderson–Gian van Veen, valamint Ryan Searle–Luke Littler elődöntők jönnek 2026-ban. Tapasztalat kontra fiatalság, rutin kontra lendület – a dartsrajongók dörzsölhetik a tenyerüket.

(Koszti Olivér)

fotó: Instagram.com/gianmachdarts