Gyenge a Red Bull, Norris nevet először!

A McLaren-ek vittek a prímet a Brazil sprintkvalifikáción!

Lando Norris (McLaren) szerezte meg a rajtelsőséget a Formula–1-es Sao Pauló-i Nagydíj sprintidőmérőjén, mögötte a Mercedes fiatal tehetsége, Andrea Kimi Antonelli és a másik McLaren-pilóta, Oscar Piastri zárt. Az első ötöst George Russell (Mercedes) és Fernando Alonso (Aston Martin) tette teljessé, míg a címvédő Max Verstappen (Red Bull) ezúttal csak a hatodik helyet szerezte meg.

A bajnokságot mindössze egy ponttal vezető Norris az utolsó pillanatokban előzte meg addig leggyorsabb csapattársát, Piastrit, és 23 ezreddel zárta az élen a hétvége egyetlen szabadedzését. Verstappen ezzel szemben szenvedett, a Red Bull gyenge tempója miatt csupán a 17. helyet szerezte meg.

A meglepetést a Sauber-páros szolgáltatta, akik 3. és 5. helyen zártak, miközben a Ferrarik és Cunoda a mezőny végére csúsztak vissza. A csapatok többsége tartogatta a lágy gumit a döntő szakaszra, így a különbségek csak a legvégén rajzolódtak ki.

A harmadik szakaszban Norris rögtön az élre állt, és onnantól senki sem tudta letaszítani. Mellőle Antonelli indulhat, mögöttük Piastri és Russell, míg Alonso az ötödik, Verstappen pedig csak a hatodik rajtkockából vághat neki a sprintnek. A McLaren újra csúcsformában, a Red Bull viszont most még nem repül.

Koszti Olivér

facebook.com/landonorris1/photos