A Győr-Debrecen rangadó végül nem futballmeccs lett, hanem egy hosszabbított idejű, VAR-szemináriummal egybekötött büntetőrúgó-workshop, Vitális Milán főszereplésével. A listavezető ETO FC Győr kétgólos hátrányban volt, játszott is úgy egy órán át, mint aki biztos benne: ez ma nem az ő napja. Aztán kiderült, hogy dehogynem.
A Debreceni VSC addigra már kényelmesen hátradőlt: Szuhodovszki villantása, majd Komáromi gólja után minden a forgatókönyv szerint ment. Fegyelmezett védekezés, pontos kontrák, Győr oldalt passzol, középen tanácstalan. Klasszikus vendégcsapat-iskola.
Aztán jött a VAR, mint egy rossz vendég, aki nem érti a célzást. Schön századik NB I-es meccse egy kiharcolt tizenegyes lett, Vitális pedig nem kérdezett: első büntető bent. A Debrecen még mindig állta a sarat, egészen a ráadásig, amikor Batik kezezése újabb lehetőséget adott arra, hogy a futball helyett a szabálykönyv kerüljön reflektorfénybe. Vitális újra odaállt, újra bevágta.
A végén jöttek még piros lapok: Borbély Balázst és Sergio Navarrót is kiállították, a meccs pedig a 105. percig húzódott, mert ha már káosz, legyen teljes. A Győr veretlensége él, a Debrecen bosszankodhat, Vitális pedig megtanította mindenkinek: nem kell sok helyzet, elég két biztos büntető.
fotó: facebook.com/dvscfoci



