Debrecen: három lövés, három pofon

Labdarúgás – Nyíregyházán úgy indult a keleti rangadó, mintha a hazaiak tényleg elhitték volna, hogy most majd ők diktálják a tempót. Diktálták is – csak

Labdarúgás – Nyíregyházán úgy indult a keleti rangadó, mintha a hazaiak tényleg elhitték volna, hogy most majd ők diktálják a tempót. Diktálták is – csak épp a DVSC köszönte szépen, és hat perc után belőtte az elsőt. A Fizz Liga 15. fordulójában a Spartacus ekkor még bízott benne, hogy ez csak egy apró kellemetlenség, aztán Sankovic közbenjárásával jött a második, és nagyjából itt lett világos, hogy a listavezetőt nem szokás ilyen félvállról venni.

A Nyíregyháza hiába birtokolta a labdát, helyzetek jöttek-mentek, a gól viszont kizárólag a másik oldalon jelent meg. Langék hátsó sora kábé annyira remegett, mint egy betonfal, a hazai beadások pedig többnyire a „szebb napokat látott próbálkozások” kategóriájába estek. A második félidőre ugyan új lendületet ígértek, de ebből leginkább csak rohanás lett – veszély nélkül.

A DVSC a 82. percben Kocsis révén még odaszúrt egyet, jelezve: ők már nemcsak listavezetők, hanem a keleti derbik könyörtelen könyvelői is. A Nyíregyháza pedig ott maradt a 11. helyen, és ez most pont annyira néz ki jól, mint amennyire gondolod.

fotó: facebook.com/dvscfoci