Debrecenben új korszak kezdődik, legalábbis papíron egészen biztosan. A DVSC sportigazgatói székébe Bogdán Ádám ült be, aki kapuskesztyűt már nem húz, viszont angol futballnyelven folyékonyan beszél, ami most nagyjából akkora érték, mint egy jól sikerült téli igazolás. A recept egyszerű: angol tulajdonos, angol kapcsolatok, magyar futball, és mindez egy emberben összekeverve, lehetőleg csomómentesen.
Bogdán múltja impozáns, Liverpooltól Debrecenig ritkán vezet ilyen egyenes karrierív, még akkor is, ha most már nem lövéseket hárít, hanem stratégiát. Elvégezte a sportigazgatói iskolát, beszél angolul, ismeri a közeget, és – ami itthon mindig jól hangzik – hisz az akadémiában. A klub szerint minden adott, a stáb kiváló, a csapat jó helyen áll, a jövő fényes, csak hozzá kell tenni azt az apróságot, amitől minden még jobb lesz.
Bogdán szerint ez a találkozás szinte sorsszerű, mintha az angol és a magyar foci eleve egymásra várt volna Debrecenben. Az ígéretcsomag klasszikus: értékek megtartása, minőségi erősítés, fiatalok beépítése, majd egyszer, valahol, valamikor Európa. Most már csak az a kérdés, hogy a papíron tökéletes fúzió a pályán is működik-e – de ez már egy következő sajtótájékoztató témája lesz.
fotó: facebook.com/dvscfoci



