Bódog-terápia: pont ember nélkül is!

A sereghajtó Nyíregyháza a 14. percben emberhátrányba került, mégis kibekkelte a döntetlent a dobogós Kisvárda otthonában.

Bódog Tamás aligha kívánhatott volna extrémebb debütálást: új csapata, a sereghajtó Nyíregyháza a 14. percben emberhátrányba került, mégis kibekkelte a döntetlent a dobogós Kisvárda otthonában. Temesvári brutálisan rácsúszott Novothnyra, így a frissen kinevezett vezetőedző már a kispadon megtapasztalhatta, milyen érzés az, amikor az ember a saját csapatából fogy el.

A Nyíregyháza onnantól lényegében bunkerezett, ahogy azt Bódog-kézikönyv írja: védelmet betonozni, kontrát ritkán, de akkor halálpontosan indítani. A Kisvárda hiába nyomott, hiába passzolgatta körbe a Spartacus tizenhatosát, a támadások éppolyan életképtelenek voltak, mint a novemberi napsütés.

A lefújás után a tabella élére ugró Kisvárda legfeljebb statisztikát nyert, a pontot viszont Bódogé lett — és a morális győzelem is. Egy edző, aki tíz emberrel is tud lelket önteni a csapatába, valamit biztosan jól csinál. Szóval, ha így folytatják, a Szpari még a kiesés ellen is versenyben lehet.

fotó: facebook.com/NYSFC