Piastri volt nincs! 

Lando Norris nyerte a Forma-1-es brazil sprintfutamot, mögötte a két Mercedes és Verstappen!

Lando Norris ismét megmutatta, ki az úr a háznál: a McLaren brit versenyzője győzött a kaotikus, piros zászlóval tarkított Sao Pauló-i sprintfutamon, miközben csapattársa, Oscar Piastri falra küldte a McLarent, és ezzel kilenc pontra nőtt kettejük között a különbség.

Mögötte a Mercedes ifjú titánja, Andrea Kimi Antonelli brillírozott, és csak hajszálnyira maradt le a győzelemről. George Russell harmadik helye pedig azt jelentette, hogy a csillagosok a konstruktőri tabellán is megelőzték a Ferrarit. Verstappen negyedik lett, Leclerc ötödikként zárta a napot.

A leglátványosabb pillanatot azonban Gabriel Bortoleto szolgáltatta, aki szó szerint repülőrajtot vett – a Sauber viszont inkább űrszemétté vált. Szerencsére a brazil sértetlenül megúszta, de a garázsban lesz mit ragasztani.

(Koszti Olivér)

fotó: Instagram.com/f1