Lando Norris ismét megmutatta, ki az úr a háznál: a McLaren brit versenyzője győzött a kaotikus, piros zászlóval tarkított Sao Pauló-i sprintfutamon, miközben csapattársa, Oscar Piastri falra küldte a McLarent, és ezzel kilenc pontra nőtt kettejük között a különbség.
Mögötte a Mercedes ifjú titánja, Andrea Kimi Antonelli brillírozott, és csak hajszálnyira maradt le a győzelemről. George Russell harmadik helye pedig azt jelentette, hogy a csillagosok a konstruktőri tabellán is megelőzték a Ferrarit. Verstappen negyedik lett, Leclerc ötödikként zárta a napot.
A leglátványosabb pillanatot azonban Gabriel Bortoleto szolgáltatta, aki szó szerint repülőrajtot vett – a Sauber viszont inkább űrszemétté vált. Szerencsére a brazil sértetlenül megúszta, de a garázsban lesz mit ragasztani.
(Koszti Olivér)
fotó: Instagram.com/f1



