Jeges pofonokkal indult az osztrák kaland

De közben a Fradi történelmet írt!

Az osztrák jégkorongliga idei rajtja nem hozott magyar ünneplést: a frissen csatlakozott Ferencváros és a rutinos Fehérvár AV19 is vereséggel kezdte a szezont.

A Fradi történelmi első ICEHL-meccsén több mint 1200 néző biztatta a csapatot, és bár a lelátón jó volt a hangulat, a jégen hamar kijózanító élmény érkezett. A Villach már a 2. percben betalált, és hiába villant Kestilä, aki beírta magát a klub történelemkönyvébe az első ICEHL-góllal, a végére 2–4 állt az eredményjelzőn. Amire a jövőben lehet alapozni az az, hogy kapura lövésekben a Fradi felülmúlta az osztrákokat, csak ezeknek a nagy része a kapusnál landolt. 

Fehérváron sem volt jobb a helyzet: a rutinos Klagenfurt, amely már négy BL-meccset is a lábában tudhatott, lendületből intézte el a Volánt. A 4–0-ás zakó világossá tette, hogy itt mindenkinek össze kell szednie magát. 

A Volán vasárnap a Linz ellen próbálhat javítani, míg a Fradi Bécsben mutathatja meg, hogy a bécsi szeletet nemcsak kóstolni lehet, hanem gólokkal fűszerezni  is.

(Koszti Olivér)